Hazır Yemek & Soslar

Ana Sayfa Gıda Hazır Yemek & Soslar

Hazır Yemek & Soslar

Hazır yemek ve sos esnek ambalajları, tüketime hazır hale getirilmiş yiyeceklerin ve sosların kolay taşınabilir ve saklanabilir şekilde paketlenmesini sağlar. 

 

Hazır yemek ambalajları, çeşitli yiyeceklerin -özellikle tavuk, et ve sebzelerin- pişirilmesi ve paketlenmesi için kullanılır. Bu tür ambalajların içerisinde yiyecekler, pişirilir ve soğutulur, sonra da ambalaja doldurulur. Böylece tüketici, hazır yemek ambalajını açıp mikrodalga fırında ısıtmak veya ocağın üstünde kızdırmak suretiyle yemekleri pişirebilir. Hazır yemek ambalajları genellikle ısıl işlemden geçirilerek sterilize edilir, bu nedenle yiyeceklerin ömrü uzun sürer ve mikroorganizmaların oluşumu önlenir.

 

Sos esnek ambalajları ise, sıvı veya kremalı sosların paketlenmesi için kullanılır. Bu tür ambalajlar genellikle plastik şişeler gibi şekiller alır ve sosun çeşidine göre doldurulur. Sos esnek ambalajları, tüketicinin kolayca sosu biberon gibi doldurup kullanabileceği şekilde tasarlandı. Bu ambalajlar aynı zamanda çevreye dostu olduğu için tercih edilir, çünkü atık miktarı azdır ve yeniden kullanılabilirler.

Doypack-ready_meal-Current View
Hazır Yemek - Doypack
Kapakli-Sekil-Kesim-pasta_sauce-Current View
Sos - Şekil Kesim Kapaklı
Kapakli-soap-Current View
Çorba - Kapaklı Ambalaj
Yandan_Kapakli-ketchup-Current View
Ketçap - Yandan Kapaklı