Üretim Kalitesi

Teknoloji

Üstün hizmet anlayışı ile “Krcpack”, özellikle gıda sektöründe ve günlük hayatımızın bir parçası olarak her türlü ihtiyaç açısından yenilikçi ve kaliteli ambalaj çeşitliliği sunarak ürünlere değer katmaktadır.

Krcpack Industries olarak, uluslararası saygın üreticiler tarafından tesislerimize sağlanan en son teknolojileri ve gelişmiş makineleri kullanarak lazer delikli ve şekil kesimli, zip ve kendinden yapışkanlı bantları olan aşağıdaki ambalaj ve torbaları üretiyoruz.

Retort Ambalaj Nedir ?

Retort paketler et, balık, tavuk, peynir, hazır soslar, Gıda şirketleri, sağlıklı ve dayanıklı ambalajlar sayesinde üretilen yiyecekleri maksimum güvenle tüketiciye aktarmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, ürünün sıcaklık ve basınç faktörlerinden zarar görmemesini isterler. Retort ambalaj, geleneksel ve endüstriyel konserve yöntemlerinin alternatifi olarak değerlendirilir. Retort ambalaj ile:

 

   – Depolama alanı olarak konserve ürünlere göre daha az yer kapladığı için lojistik, depolama ve üretim aşamalarında finansal kazanç sağlar.

   – Taşınması ve açılması kolaydır.

   – Üç katmanlı veya dört katmanlı malzeme yapısı ile üretilebilir.

   – Retort doypack için kullanılabilir, üç taraflı kilitlidir ve şekilli torba formatındadır.

   – Malzeme yapısı sayesinde temas ettiği ürünü sıcaklık, nem ve basınç etkilerine karşı korur ve ürünün raf ömrünü uzatır.

   – Gıdanın aroması ve tadı bozulmaz.

   – Raf ömrü uzundur.

   – Pişmiş hazır yemekler, çorbalar, mezeler, evcil hayvan yemleri gibi gıda endüstrilerinde sıklıkla kullanılır.

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj Nedir ?

Kullanılan atıkların türlerine göre ayrıştırılması ve toplanması, çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle hammadde olarak elde edilmesi için geri dönüşüm olarak adlandırılır. Geri dönüştürülebilirlik, kullanılan atıkların toplanmasına ve her ülkede mevcut olan geri dönüşüm akışlarına bağlıdır.

Recyclable Packaging

Ambalaj, sadece insanlara değil, aynı zamanda doğaya ve hayvanlara da hitap eden temel ihtiyaçları karşılayan bir gerekliliktir. Ayrıca ambalaj, artan nüfus ve talep yoğunluğu ile dünyada en çok kullanılan ürünlerden biridir. Geri dönüştürülebilir ambalaj tipi, bu özelliği ile çevre dostu ambalaj olarak tanımlanabilir. Artan nüfus ve ihtiyaçlar nedeniyle, doğaya verilen zararı en aza indirmek şirketimizin ana hedeflerinden biridir. Bu hedef doğrultusunda, ambalajlarımızda geri dönüştürülebilir hammadde kullanımı ile ambalajlarımızın %100 geri dönüştürülmesini sağlıyoruz. Endüstride sıklıkla kullanılan örnek ürünler: Gıda, evcil hayvan yemi, kişisel bakım, ev temizliği, tekstil ve tarım ürünleri için geri dönüştürülebilir ambalajlar. Geri dönüştürülebilir ambalaj kullanan çevre dostu şirketlerin tercih edilmesiyle:

 

   – Atık miktarı azalır, böylece atık alanları en aza indirilir,

   – Hammaddenin azalması önlenir ve böylece hem şirkete hem de ülke ekonomisine katkıda bulunulur,

   – Enerji tasarrufu sağlanır,

   – %100 geri dönüştürülebilir hammaddeler kullanıldığından, doğal kaynakların israfı azaltılır,

   – Özellikle gıda ürünlerinde ekstra bariyer malzeme yapısı ile ürün dış etkenlerden korunur.

Özgünlük

Kullanılan atıkların türlerine göre ayrıştırılması ve toplanması, çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle hammadde olarak elde edilmesi için geri dönüşüm olarak adlandırılır.

Geri dönüştürülebilirlik, kullanılan atıkların toplanmasına ve her ülkede mevcut olan geri dönüşüm akışlarına bağlıdır.

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj

Hem Fleksografik hem de Rotogravür baskı sunuyoruz ve 10 renge kadar işlemde 1450 mm genişliğe ve 1150 mm tekrar uzunluğuna kadar baskı yapabiliyoruz. Baskı makinelerimizin dijital kontrolü tutarlı renk yönetimi sağlar. Görsel etkiyi büyük ölçüde artıran düz üst nokta teknolojisini içeren yüksek çözünürlüklü flekso plakaları kullanarak baskı yapabiliyoruz. Rotogravür baskı makinelerimiz, en karmaşık tasarımların çoğaltılmasını sağlayan 9 renge, 1250 mm genişliğe ve 900 mm’ye kadar tekrar uzunluğuna kadar baskı yapabilir. Solventsiz ve su bazlı laminasyon, aşağıdaki yapılarda dört katmanlı bir yapıya kadar mevcuttur:

Fleksografik

Son teknoloji tasarımı, donanımsız pres kullanan yüksek kaliteli proses fleksografik baskı 10 renge kadar mevcuttur. Ayrıca en son teknoloji yüksek çözünürlüklü flekso plakaları kullanarak baskı yapabiliyoruz. Bu yeni gelişme, fleksografik baskılarımızın kalitesini, Rotogravür ile elde edilebilecek standartlara yaklaştırıyor. Yüksek Çözünürlüklü Baskı hakkında daha fazla bilgi için lütfen ‘Tasarım’ bölümüne gidin.

Rotogravür

10 renge kadar rotogravür baskı, üstün sonuçlar verir. Modern bilgisayar kontrollü lazer gravür, dijital fleksoya çok daha yakın oluşturma maliyetleri üretmiştir. Filmin her iki tarafına baskı veya soğuk sızdırmazlık uygulaması gibi çeşitli dahili seçenekler mevcuttur.

Sorumluluk

Tüm ürünlerimizden biz sorumluyuz.

Baskıda herhangi bir sorun olması durumunda, sorunu çözmek için ürünü geri alıyoruz.

Müşterilerimizin memnun kalacağından emin olmak için tüm süreç boyunca ürünleri takip ediyoruz.

Amacımız dinamik bir iş birliği etkileşimi yaratarak müşterilerimize ve tedarikçilerimize mükemmel hizmetler ve ürünler sunmaktır.