+90 362 511 34 55

Sürdürülebilirlik

Kaliteli, yenilikçi ve çevre dostu ambalajlar üretmek için çalışıyoruz.

– Sürdürülebilirlik stratejimizi uygularken çevreye, üreticilere, tüketicilere ve geleceğe odaklanıyoruz.

– Özellikle gelecek nesiller için iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratarak geri dönüştürülebilir ürünler geliştiriyoruz.

– Çalışanlarımızın zihinsel ve fiziksel anlamda yaşam kalitesini artıran uygulamalarla örnek oluyoruz, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için çaba sarf ediyoruz.

– Gelişen dünyada teknolojiyi kullanarak, üreticilerimize güvenli, pratik, çevreci ve kullanışlı ambalajlarla çözüm ortaklığı sunuyoruz.

– Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde sivil toplum kuruluşlarına destek vererek ekonomiye ve istihdama katkıda bulunuyoruz.

Avrupa Komisyonu, açıkladığı stratejide, plastik üretimini 2025 yılına kadar %55 ve 2030 yılına kadar %65 oranında azaltmayı hedeflemektedir.

Doğada çözünmesi uzun zaman alan hammaddelerin geri dönüşümü, hammaddelerin ömrünü uzatarak, doğada biriken atık miktarını azaltır.

Ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren öncü bir marka olarak, sürdürülebilir bir gelecek için çalışan ve dünya standartlarında ürünler geliştiren bir sosyal marka olma yolunda adımlarımızı sürdürüyoruz.

Kalite Standartlarımız

Kalite standartlarımız ile geliştirdiğimiz her üründe katma değer, kalite ve müşteri memnuniyetini sürdürülebilir kılıyoruz. Krcpack olarak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve çevremiz için her adımda yüksek kalite standartları çerçevesinde faaliyet göstermekteyiz.

Krcpack Flexibles olarak, GFSI (Küresel Gıda Güvenliği Girişimi) tarafından onaylanan BRC-PM standart gereksinimlerini, küresel pazarlarda geçerli olan en son teknolojiler ışığında bir iş kültürü olarak benimsiyoruz.

Kalite standartlarımızı iyileştirmek için müşterilerimizden gelen tüm istekleri ve geri bildirimleri her zaman dikkate alıyoruz. Bu sayede ERP süreci boyunca ürün kalitesini en üst seviyede tutmak için en iyi makine ve ekipmanları, tedarikçiden müşteriye kalite verilerini ve tüm izlenebilirlik kayıtlarını sunuyoruz.

En üst düzeyde müşteri memnuniyeti elde etmek için: Sızdırmazlık testi.

İnkübatör ekipmanı ile laminasyon kontrolü.

Ürün güvenliğini artırmak için pastörizasyon proses analizi ile müşterilerimizin ürünlerinin ortağı ve destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz.

İnovasyon

Ambalaj sadece ürünün içeriğini korumakla kalmaz, aynı zamanda, onu pek çok diğer ürün arasından sıyrılan ve marka deneyiminin bir parçası olarak tüketicilerle bağ kurmasını sağlayan görsel ve fiziksel özellikleriyle de başarı sağlar.

Ambalaj ayrıca tedarik zinciri boyunca değer katmalı, tüketici için dağıtım ve kullanımı mümkün olduğunca verimli hale getirmeli ve çevresel etkisi de en aza indirilmelidir. Bu nedenle, Krcpack ambalaj bilgileri ışığında sürekli yenilik yapıyoruz.

Krcpack olarak bu yaklaşımı benimsiyor, müşterilerimizle daha yakın ilişkiler kuruyor ve ihtiyaç duydukları yenilikçi ve kaliteli ambalajları sunuyoruz.

Üretim Kalitesi

Teknoloji

Üstün hizmet anlayışı ile “Krcpack”, özellikle gıda sektöründe ve günlük hayatımızın bir parçası olarak her türlü ihtiyaç açısından yenilikçi ve kaliteli ambalaj çeşitliliği sunarak ürünlere değer katmaktadır.

Krcpack olarak, uluslararası saygın üreticiler tarafından tesislerimize sağlanan en son teknolojileri ve gelişmiş makineleri kullanarak lazer delikli ve şekil kesimli, zip ve kendinden yapışkanlı bantları olan aşağıdaki ambalaj ve torbaları üretiyoruz.

Retort Ambalaj Nedir?

Retort paketler et, balık, tavuk, peynir, hazır soslar, Gıda şirketleri, sağlıklı ve dayanıklı ambalajlar sayesinde üretilen yiyecekleri maksimum güvenle tüketiciye aktarıyor. Bu doğrultuda, ürünün sıcaklık ve basınç faktörlerinden zarar görmemesini isterler. Retort ambalaj, geleneksel ve endüstriyel konserve yöntemlerinin alternatifi olarak değerlendirilir. 

Retort ambalaj ile:

   – Depolama alanı olarak konserve ürünlere göre daha az yer kapladığı için lojistik, depolama ve üretim aşamalarında finansal kazanç sağlar.

   – Taşınması ve açılması kolaydır.

   – Üç katmanlı veya dört katmanlı malzeme yapısı ile üretilebilir.

   – Retort doypack için kullanılabilir, üç taraflı kilitlidir ve şekilli torba formatındadır.

   – Malzeme yapısı sayesinde temas ettiği ürünü sıcaklık, nem ve basınç etkilerine karşı korur ve ürünün raf ömrünü uzatır.

   – Gıdanın aroması ve tadı bozulmaz.

   – Raf ömrü uzundur.

   – Pişmiş hazır yemekler, çorbalar, mezeler, evcil hayvan yemleri gibi gıda endüstrilerinde sıklıkla kullanılır.

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj Nedir?

Kullanılan atıkların türlerine göre ayrıştırılması ve toplanması, çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle hammadde olarak elde edilmesi için geri dönüşüm olarak adlandırılır. Geri dönüştürülebilirlik, kullanılan atıkların toplanmasına ve her ülkede mevcut olan geri dönüşüm akışlarına bağlıdır.

Recyclable Packaging

Ambalaj, sadece insanlara değil, aynı zamanda doğaya ve hayvanlara da hitap eden temel ihtiyaçları karşılayan bir gerekliliktir. Ayrıca ambalaj, artan nüfus ve talep yoğunluğu ile dünyada en çok kullanılan ürünlerden biridir. Geri dönüştürülebilir ambalaj tipi, bu özelliği ile çevre dostu ambalaj olarak tanımlanır. Artan nüfus ve ihtiyaçlar nedeniyle, doğaya verilen zararı en aza indirmek şirketimizin ana hedeflerinden biridir. Bu hedef doğrultusunda, ambalajlarımızda geri dönüştürülebilir hammadde kullanımı ile ambalajlarımızın %100 geri dönüştürülmesini sağlıyoruz. Endüstride sıklıkla kullanılan örnek ürünler: Gıda, evcil hayvan yemi, kişisel bakım, ev temizliği, tekstil ve tarım ürünleri için geri dönüştürülebilir ambalajlar. Geri dönüştürülebilir ambalaj kullanan çevre dostu şirketlerin tercih edilmesiyle:

   – Atık miktarı azalır, böylece atık alanları en aza indirilir,

   – Hammaddenin azalması önlenir ve böylece hem şirkete hem de ülke ekonomisine katkıda bulunulur,

   – Enerji tasarrufu sağlanır,

   – %100 geri dönüştürülebilir hammaddeler kullanıldığından, doğal kaynakların israfı azaltılır,

   – Özellikle gıda ürünlerinde ekstra bariyer malzeme yapısı ile ürün dış etkenlerden korunur.

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj

Hem Fleksografik hem de Rotogravür baskı sunuyoruz ve 10 renge kadar işlemde 1450 mm genişliğe ve 1150 mm tekrar uzunluğuna kadar baskı yapabiliyoruz. Baskı makinelerimizin dijital kontrolü tutarlı renk yönetimi sağlar. Görsel etkiyi büyük ölçüde artıran düz üst nokta teknolojisini içeren yüksek çözünürlüklü flekso plakaları kullanarak baskı yapabiliyoruz. Rotogravür baskı makinelerimiz, en karmaşık tasarımların çoğaltılmasını sağlayan 9 renge, 1250 mm genişliğe ve 900 mm’ye kadar tekrar uzunluğuna kadar baskı yapabilir. Solventsiz ve su bazlı laminasyon, aşağıdaki yapılarda dört katmanlı bir yapıya kadar mevcuttur: